Варіант ущільнення для
валу, що обертається

Ущільнюючий пристрій складається з нерухомого корпусу і встановленої в ньому з можливістю переміщення в радіальному і осьовому напрямку сальникової коробки з набивкою, і з консоллю. Коренева частина консолі з'єднана з корпусом через гумове кільце, а вільний кінець консолі з'єднаний через інше гумове кільце з сальниковою коробкою. Грундбукса для піджимання набивки кріпиться до сальникової коробки.

У цьому варіанті сальникова коробка має сепаратор із упорними кульками і спирається на торцевий фланець через ці кульки. Кульки розміщуються з можливістю кочення по опорних поверхнях торцевого фланця та сальникової коробки.

 

Як ущільнюючий
пристрій працює?

Сальникова коробка з набивкою та грундбуксою самовстановлюються співвісно з валом і при включенні обладнання починають вібрувати разом з валом як єдине ціле, відстежуючи радіальні коливання валу завдяки можливості вільного нахилу консолі в радіальному напрямку.

Такий ущільнюючий пристрій має підвищену рухливість сальникової коробки, що забезпечує надійну і довготривалу експлуатацію обладнання навіть при великих радіальних коливаннях валу і високому тиску робочого середовища.

Оживити схему ущільнення
Зупинити схему
Основні відомості про самоцентрувальне
ущільнення на прикладі насоса СЕ-2500/60

Як приклад, тут зображено ущільнюючий пристрій для мережевого насоса СЕ-2500/60 з діаметром валу 122мм і частотою обертання 1500об/хв. 

Конструкція основана на принципі радіально рухливої сальникової коробки, що самовстановлюється співвісно з валом.

60 кульок встановлені з можливістю кочення по опорних поверхнях торцевого фланця та сальникової коробки. Сальникова коробка може легко зміщуватися радіально за рахунок кулькового упору та нахилу консолі.

Пристрій компенсує динамічні коливання валу до 0,5 мм на сторону і неспіввісність валу - до 1,5 мм на сторону.

Ущільнюючий пристрій поставляється у зборі, в комплекті із захисними рубашками валу та сальниковими кільцями.

Для установки ущільнюючих пристроїв на насос необхідно накрутити на вал захисні рубашки, одягнути на ротор з обох боків ущільнюючі пристрої та після встановлення кришки насоса прикрутити їх болтами М16 до насоса, а потім встановити сальникові кільця в сальникову коробку.

Гарантійний термін з дня введення в експлуатацію ущільнюючого пристрою – 48 місяців.

Схема самоцентруючого сальникового ущільнюючого
пристрою та опис принципу роботи

Суть конструкції основана на відомій ідеї радіально рухомої сальникової коробки, що встановлюється в нерухомому ущільнюючому корпусі пристрою. Основна складність тут полягає в тому, як забезпечити максимальну нежорсткість зв'язку рухомої сальникової коробки з нерухомим корпусом.

Цей зв'язок повинен задовольняти принаймні наступним вимогам:

● коробка повинна мати можливість зміщуватись на "большие" величини;

● коробка повинна мати можливість здійснювати багаторазові коливальні рухи у будь-яких радіальних напрямках;

● опір, що перешкоджає зміщенню коробки, має бути якнайменше;

● при підвищенні тиску робочого середовища зв'язок не повинен ставати жорсткішим.

У розробленій нами конструкції рухливість сальникової коробки досягається за рахунок того, що вона встановлюється на вільному кінці консолі, розташованої в корпусі пристрою. При радіальному зміщенні валу (штока, плунжера) сальникова коробка з набивкою зміщується на ту саму величину за рахунок вільного нахилу консолі в радіальному напрямку.

Таким чином, навіть при неспіввісності валу до 3мм на сторону сальникова коробка має можливість самоцентруватися і відстежувати радіальні коливання валу в процесі роботи обладнання.

Для зниження сил тертя, що виникають при підвищених динамічних зсувах валу, сальникова коробка забезпечується сепаратором з упорними кульками, які служать упором для сальникової коробки і забезпечують легкість її зміщення.

При малих динамічних зсувах валу, що найчастіше має місце при високих швидкостях обертання валу, як упор для сальникової коробки може досить ефективно служити гумове кільце зі збільшеним поперечним перерізом.

За рахунок можливості самоцентрування набивка працює при мінімальному контактному тиску з боку валу, що забезпечує надійну роботу обладнання.

Зображена нижче принципова схема представляє лише один із численних можливих варіантів виконання ущільнюючого пристрою консольного типу. При цьому деякі менш суттєві деталі пристрою (а також ноу-хау) у схемі опущені.

Конструкція захищена Євразійськими (ЄАПО) патентами №1968 та №013095 та патентами України №47533 та №86162 на винахід.