Перші самоцентрувальні сальникові ущільнення почали встановлюватися з 1994р. на відцентрові та плунжерні насоси Київських теплових мереж, ТЕЦ-5, ТЕЦ-6, Київводоканалу, Дніпродзержинської ТЕЦ, Черкаської ТЕЦ, Львівської ТЕЦ-1, Харківської ТЕЦ-5, Харківських теплових мереж.
До 2002р. Теплові мережі, ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 АК "Київенерго" повністю перевели свої численні насоси на новий тип ущільнень розробки та виробництва ПП "Енерготехніка", м.Київ.
До 2004р. проведено заміну сальникових вузлів на самоцентруючі ущільнюючі пристрої практично на всіх основних насосах Дарницької ТЕЦ, Кременчуцької ТЕЦ та Трипільської ТЕС.
З 2002р. на сьогодні велика кількість самоцентрувальних сальників була встановлена на насосах Луганської ТЕЦ, Запорізької ТЕС, Придніпровської ТЕС, Добротвірської ТЕС, Бурштинської ТЕС, АрселорМіттал Кривий Ріг, Авдіївського КХЗ, Полтавського ГЗК тощо.
У 2011р. ці системи ущільнення встановлювалися на теплових електростанціях Криму.
У період із 2000г. по 2002р. ущільнення розробки та виробництва ПП "Енерготехніка" було вперше встановлено на різноманітному насосному обладнанні Запорізької АЕС. Південно-Українська АЕС розпочала встановлення самоцентруючих ущільнень з 2002р., Хмельницька АЕС – з 2004р., Рівненська АЕС – з 2005р.
З цього часу всі АЕС України встановили та експлуатують велику кількість самоцентруючих ущільнень на своєму насосному обладнанні та продовжують модернізацію штатних сальникових вузлів.
У період із 2016р. по теперішній час всі ГЕС України стали оснащувати всі свої насоси цими ущільненнями – після багаторічних випробувальних експлуатацій на окремих насосах.
З 2018р. АЕС України почали встановлювати ущільнювальні пристрої, що самоцентруються, на насоси, які відносяться до категорії СВБ (системи, важливі для безпеки).
1) Чи потрібні якісь доопрацювання по насосу?
Відповідь: Ущільнення, як правило, поставляється в зборі та встановлюється в існуючу камеру насоса без будь-яких доопрацювань по насосу. Ніякі деталі штатного сальникового вузла (сальникова коробка, фонарне кільце, грундбукса, шпильки тощо) не використовуються.
2) Хто встановлюватиме ущільнення на насос?
Відповідь: Встановлення пристроїв на насос здійснюється ремонтним персоналом підприємства-замовника згідно з інструкцією (технічним паспортом) до ущільнюючого пристрою.
3) Де взяти гумові кільця, які використовуються в ущільненні?
Відповідь: Всі запасні деталі ущільнюючих пристроїв поставляються підприємством "Енерготехніка" у вигляді ремонтних комплектів, що включають ущыльнюючы гумові кільця, пресовані сальникові кільця, захисні підсальникові рубашки вала, а також пристосування для розбирання та складання ущільнюючого пристрою. Протягом гарантійного терміну ущільнюючий пристрій не вимагає розбирання з метою заміни будь-яких деталей, у тому числі внутрішніх гумових кілець.
4) Яка набивка використовується в ущільненні? Як часто потрібно міняти набивку?
Відповідь: Використовується зазвичай графітова набивка типу ТРГ, яке служить у даному ущільненні без заміни значно довше звичайного (не менше одного року), оскільки працює при мінімальних контактних тисках з боку валу. При цьому зношування захисних рубашок валу практично відсутнє.
5) Чи може бути розроблено та виготовлено самоцентруюче ущільнення для насоса, який відсутній у переліку продукції?
Відповідь: Ущільнюючі пристрої з самоцентрувальною сальниковою коробкою можуть бути розроблені і виготовлені підприємством "Енерготехніка" не тільки для інших марок насосів, але і для різних механізмів (мішалки, сушарки, гойдалки тощо).